Ґрунти, що самі пригнічують захворювання


Які ґрунти пригнічують захворювання?

Ґрунти або ділянки в польовій та агроекосистемі, які виявляють більшу відносну стійкість до експресії хвороб у рослинах (незважаючи на наявність збудника, сприйнятливих рослин-господарів та сприятливих кліматичних умов), отримали назву «супресивні ґрунти». Грунти, супресивні до збудників ґрунтових захворювань, були виявлені у всьому світі майже 60 років. Вони відносяться головним чином до супресивних або антагоністичних мікроорганізмів.

Кожен ґрунт має потенціал для боротьби із захворюваннями, а також, сільськогосподарські практики управління може бути розширено для сприяння природному придушенню захворювань. Більшість супресивних ґрунтів, як видається, мають нейтральні чи трохи лужні значення рН (pH> 7), а вапнування кислих ґрунтів, схильних до захворювань, може ефективно зменшити тяжкість деяких грибкових збудників. Інша стратегія підвищення супресії ґрунту включає процес виділення та відбору ефективних антагоністичних мікроорганізмів для так званих польових щеплень.

Супресивні ґрунти слугують найкращими прикладами природного захисту рослин на основі мікроорганізмів. Коріння рослин стимулюють, збагачують та підтримують ґрунтові мікроорганізми, як першу лінію захисту від збудників ґрунтових захворювань. Вони є ґрунтами, де збудник не розповсюджується хоча і  зберігається, але не спричиняє хворобу. Навіть, якщо рослини уражуються хворобою, то з часом наслідки захворювання зменшуються, хоча патогени все ще зберігаються в ґрунті. 

«Загальне» та «специфічне» придушення захворювань

Супресивні ґрунти зобов’язані своєю активністю поєднанню «загального» та «специфічного» придушення. Загальне придушення — це здатність ґрунтів певною мірою інгібувати ріст та активність збудників ґрунтових захворювань. Завдяки колективній конкурентній та антагоністичній активності загального ґрунтового мікробіома, що конкурує із збудником. 

Ми визначаємо мікробіом як сукупність мікроорганізмів у певному середовищі (в даному випадку ґрунті та ризосфері), що включає не лише їх гени, але їх метаболіти та білки. Загальне придушення є природною і існуючою характеристикою ґрунту. Часто ефективне проти широкого спектру захворювань, що переносяться ґрунтом. Воно не переноситься з поля на поле або з ґрунту на ґрунт, але  може бути покращене практикою управління, що збільшує чисельність та різноманітність та активність ґрунтового мікробіому. Важливо пам’ятати, що більшість патогенів, що перебувають у ґрунті, існують насамперед, як спокійні спільноти, які чекають кореневих або насіннєвих ексудатів або доданих поживних речовин для стимулювання росту та розвитку кореневої інфекції. При загальному придушенні наявні в ґрунті мікроорганізми обмежують доступність рослин для хвороботворних мікроорганізмів. Таким чином, загальне придушення виявляється як континуум супресивності, що обмежує поширення збудника інфекції.

Специфічне придушення — це зменшення впливу окремих видів або груп мікроорганізмів.

Розуміння про складні мікробні взаємодії, що беруть участь у придушенні захворювань. Також допомагає розробляти стратегії та рекомендації для виробників, що сприяють підвищенню врожайності сільськогосподарських культур.

Надійний та економічно вигідний захист рослин сільськогосподарських культур від ґрунтових збудників через супресивні ґрунти був би чудовим кроком до підвищення стійкості вирощування сільськогосподарських культур.

Звяжіться з нами, щоб дізнатись більше info@greenclinicglobal.net

Телефонуйте: +380443606770   абo +380954692204